Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sünnet fiyatları
28-06-2013, 12:26
sünnet fiyatları

Eğer hem kız hem de erkek evlatlarımız varsa, oğlumuz için yaşı geldiğinde sünnet düğünü yaparken, kız evladımızın varlığını unutmayalım. Erkek kardeşinin veya abisinin erkek olma merasiminin ne kadar önemli olduğunu, kutlanacak, sevinçle yaşanacak bir olay olduğunu sürekli olarak evde vurgulayan bir anne babanın kız evladına neler yaşattığını ve düşündürdüğünü, bilinçaltını nasıl şekillendirdiğini bilmeliyiz. Daha çocukken beynimize işlenen bu yönlendirme ile özellikle kırsal kökenli ve eğitimi düşük ailelerdeki kız çocuklarından büyüdüklerinde güçlü birer birey olmalarını bekleyebilir miyiz? Sünnette, abisinin veya erkek kardeşinin kral gibi, padişah gibi, general gibi süslenip, arabalara bindirilip gezdirilip, her istediği yapılıp, sünnet tahtiına oturtulduğunu, kucaklar dolusu hediye verildiğini gören kız evladınız olayın gerçek yüzünü bilmediğinden ben de isterim, bana ne zaman sünnet yapacaksınız derse ne diyeceksiniz? Bir de sünnet fiyatlarının yüksek olduğunu düşünerek birden fazla erkek evladınız varsa hepsini aynı anda sünnet ettirdiğinizi gören kızınız veya kızlarınız bunu nasıl anlasınlar istersiniz? Biz de isteriz dememeleri için bir ihtimal var mı? Eğer eğitimli biriyseniz kendiniz, anne ya da baba olarak, değilseniz bu konuda bir uzmandan yardım alarak sünnetin çok öncesinde bu sorunu çözmeniz gerekiyor, sünnetin bir erkeklik olayı olmadığını bir şekilde anlayacakları gibi söylemelisiniz. Hem sizlerin ana baba olarak, hem yakın çevrenizin, akraba veya tanıklarınızın bu olayı bir erkek olma seremonisi, erkekliğe geçme töreni gibi ifadelerle abartılmamasını sağlamalısınız. Kız evlatlarınız böylece sizden nefret etmez, kız olduğu için kendinden nefret etmez, kızı olarak kendisinin sizin için de etraftaki akrabalar ve tanıdıklar için de aynı derecede sevildiğini ve önemsendiğini bilir. Kızlarınız biz de isteriz dediklerinde sakın onları siz erkek değilsiniz ki diye terslemeyin ve lütfen adına sünnet demeyin bir başka şey deyin ama bir de onlar için kutlama, eğlence yapın, mesela genç kızlığa geçiş partisi, neden olmasın?
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
30-06-2013, 23:04
RE: sünnet fiyatları
çocuğunuz varmı bilemiyorum lakin konuyu hem kız hemde erkek evlatlarım olduğundan iyi biliyorum kız çocukları daha küçüçükken erkeklerden önce cinsiyetlerinin farkında oluyorlar erkek gibi yetiştirilenlerden bile böyle bir istek olduğunu türkiyenin dört bir yanını dolaşan biri olarak hiç duymadım bu biraz hurafe gibi geldi bana hem rica ederim yalnış anlamayın sakın ama yabancı özentiliğinden vazgeçip özümüze bakmak lazım kendimizi yavaş yavaş toplum olarak kaybediyoruz nerdeyse salyangoz yiyeceğiz lütfen böyle şeylerden vazgeçin konuyu silmiyorum lakin mantıksız konular açmayınız lütfen
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Yeni Cevap