Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 66 Oy - 3.15 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malzemeler nelerdir?
28-02-2011, 15:43
Malzemeler nelerdir?
Arkadaşlar Merhaba,
Kıl testere çalışmaları ile ilgili daha önce bilgim yoktu. Nette dolaşırken gördüm. Çok hoşuma gitti ve bayağı ilgimi çekti. Bu işle uğraşmak pahalımıdır? Olması gereken alet ekipmanlar nelerdir? Ne tür ağaçlar kullanılıyor ? Bu ağaçlar,aletler ve motifler nereden temin edilebilir? Bu konularda bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler. Kolay gelsin. Yardımcı olursanız sevinirim?Blush

Adem YEŞİLYURT
Her derde deva vardır. Anı bulmadadır hüner...
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Page 2 (The above is first post of this thread)
15-03-2011, 08:53
RE: Malzemeler nelerdir?
(14-03-2011 22:44)sunar demiş ki:  Kocaeli gebzeye yakınsanız size yardımcı olurum. Yıldız Orman Ürünleri A.Ş de çalışıyorum. tüm ürünler mevcut.

Malesef ben çok uzağım. Taaa Ağrı'dayım. Ama önümüzdeki hafta Erzurum'a gidicem. Vaktim olursa orada kesin bulurum. Bir önceki mesajımda uğraşmayı bıraktım demiştim ama yine başladım. Dün gece saat 10 a kadar uğraştım. Sonrada sabaha kadar(rüyamda)...Big GrinBig GrinBig Grin

Adem YEŞİLYURT
Her derde deva vardır. Anı bulmadadır hüner...
15-03-2011, 11:26
Bilgiler için çok teşekkürler
Açıkçası mdf kullanmak istemiyordum Palandoken'inin belirttiği renk ayrımı yüzünden.
Kontraplak iyi bir çözüm olacak sanırım.
Bende Üsküdar tarafındayım.
Akşam işten çıkınca umarım bulabilirim ve artık çalışmaya başlayabilirm...
16-03-2011, 18:13
merhaba arkadaşlar bir alternatif olarak ağaçların hizar dediğimiz daire testere ile işleyerek kalas veya onabenzer hale getiren genelde küçük atelyeler vardır oralardan ince lata tahta kestirerek planyadan geçittirin kalınlık 8 mm den fazla olmasın uğraşırsınız ama fırat kardeşiminde dediği gibi kontra plak bu işin gerçeği
17-03-2011, 14:23
Evet dün akşam makinemi ilk defa kullandım. Kontrplak almıştım.
Basit basit modeller üzerinde çalıştım. Bardak altlığı yaptım
Biraz zorlandım, makinaya pek hakim olamıyorum ama sanıyorumki zamanla olacak.
08-07-2011, 08:05
Sevgili dostum,
Bence öncelikle elde kesmeye yoğunlaşın. Kesmiş olduğunuz malzeme ve testerenin ahengini daha iyi hissedersiniz. Bu da hem kullandığınız alete hem de kestiğiniz malzemeye uyum sağlamanızı onun kimyasını öğrenmenizi sağlar. Bu ünsiyeti sağladıktan sonra makineyi kullanması da çok daha basit gelir size diye düşünüyorum.
Sağlıcakla,

http://www.abdullahsanli.com

(17-03-2011 14:23)mydyingbride demiş ki:  Evet dün akşam makinemi ilk defa kullandım. Kontrplak almıştım.
Basit basit modeller üzerinde çalıştım. Bardak altlığı yaptım
Biraz zorlandım, makinaya pek hakim olamıyorum ama sanıyorumki zamanla olacak.
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
01-04-2017, 15:33
Merhaba arkadaşlar...

Kıl testere işine yeni başlayacağım daha önceden bir defa yapmıştım kavak dı sanırım ince bir ağaç vardı manuel kıltestereyle yapmıştım fakat kırılıyordu dik tutmama rağmen kıl testere.

Yapacağım çalışma harf kesimi fakat harflerin kalın ve ortaboy olması gerekiyor.
1. sorum manuel kıltestereyle bu kalın ortaboy harfleri kesebilirmiyim
2. sorum kesebilirsem nasıl bir ağaç almalıyım.Dediğim gibi ince ağaç olmaz kalın ve manuel kıl testereyle kesebileceğim bir ağaç türü olmalı
3. sorum manuel kıltestereyle keseceğim için kıl testere ince dişlimi kalın dişlimi nasıl olmalıdır.Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.
4. sorum motif kağıdını pritlemi yapıştırıyorsunuz yoksa başka yapıştırıcımı kullanmak gerek .
5.sorum kesim işlemine başlamadan ve motif kağıdını tahtaya yapıştırmadan önce sarı bant benzeri birşey yapıştırılıyor onun adı nedir nereden bulabilirim.

Not: ANKARADAYIM

Yeni başlayan bu kardeşinize merak ettiği konuları tek tek sabır göstererek cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Yeni Cevap